بلاگ

هایلایت مو

هایلایت مو یعنی ایجاد قسمت های روشن مو در لا به لای موهای تیره که یکی از روش های پر طرفدار در میان بانوان ایرانی می باشد که نسبت به آرایش های معمولی جذابیت بیشتری را ایجاد می کند. تنوع در رنگ های مورد استفاده و همچنین خلاقیت آرایشگران باعث ایجاد مدل های جذاب و زیبایی در این نوع آرایش شده است.

دوست دارید موهای خود را مقداری روشن تر نمایید؟ 

شما می توانید با هایلایت کردن موهایتان ظاهری زیبا و جذاب تر یافته و باعث شود موهای شما زیر نور آفتاب درخشندگی جالبی یابد.

اولین چیزی که باید در نظر داشته باشید چهره تان است:

در هنگام هایلایت کردن موها، جایگاه قرار گیری آن خیلی مهم می باشد. هایلایت روشن تر را همیشه در اطراف فریم چهره خود قرار دهید. هایلایت باید در ریشه تیره تر و در نوک موها روشن تر باشد.

بعد و عمق از یادتان نرود:

بعد و عمق را در نظر داشته باشید. هایلایت مو می تواند اندازه و روشنی متفاوتی داشته باشد و باید قادر باشد خود را با پایه رنگی مو هماهنگ کند. مطمئن شوید که هایلایت با تن رنگی طبیعی موی شما هماهنگ است.

اگر پایه گرم تری یا سرد تری دارید باید هایلایت شما نیز با آن منطبق باشد.

تنوع رنگ هایی که استفاده می کنید زیاد نباشد:

اگرچه این کار می تواند جذاب باشد اما استفاده از تنوع زیاد می تواند ظاهر غیر طبیعی به شما بخشد. هیچگاه بیش از 3 سایه رنگی در موهایتان بکار نبرید. یک رنگ پایه، هایلایت و کمی روشن کافیست. در غیر اینصورت موهای خوبی نخواهید داشت.

سازگاری و هماهنگی هایلات با فصلی که در آن هستید مهم است:

در تابستان هایلایت را روشن تر و رنگ پریده تر نمایید. چون شما بیشتر زمان خود را در تابستان در بیرون از خانه سپری می کنید. در زمستان هم هایلایت باید طلایی تر و عمیق تر باشد.

رنگی که استفاده می کنید خیلی روشن نباشد:

هیچگاه از رنگ بسیار روشن که با تُن رنگی شما سازگار نباشد استفاده نکنید. اینکار باعث می شود چهره خوبی نداشته باشید. همیشه رنگ پوست و موی خود را در نظر داشته باشید. همچنین نباید کنتراست زیادی بین رنگ پایه و هایلایت وجود داشته باشد. هایلایت نباید بیش از سه سطح روشن تر از رنگ پایه باشد.

از هایلایت خود مراقبت نمایید:

رنگ هایلایت شما نیاز به مراقبت دارد. از مرطوب کننده مناسب استفاده کنید که سولفات پایینی دارد. از نرم کننده مناسب برای شستن موهای خود استفاده کنید. از شامپویی استفاده نمایید که برای موهای رنگ شده تولید شده است. هفته ای یکبار از نرم کننده استفاده نمایید.

هنگامی که بیرون از خانه و در فضای باز می باشید بهتر است از محصولات محافظت کننده در برابر اشعه ماورا بنفش استفاده کنید. نور خورشید می تواند رنگ مو را خراب کند. قبل از اینکه به استخر بروید موهای خود را با روغن محافظتی بپوشانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *