بلاگ

انتخاب رژ لب مناسب

همانطور که آرایش لب مقدار بسیار کمی از آرایش صورت را به خود اختصاص داده، ولی تاثیر آن در آرایش صورت بسیار زیاد می باشد. و اگر کوچکترین کوتاهی در آرایش آن می تواند کل کیفیت آرایش صورت را زیر سوال ببرد.

ابزار آرایش لب گستردگی زیادی ندارد و به یک رژلب یا به یک مداد لب خلاصه می شود، اما همین رژلب کلید یک آرایش زیبا و جذاب را در دست دارد و اگر نباشد آرایش کاملا بی معنا خواهد بود.

معیارهای زیادی برای انتخاب رژلب وجود دارد که اصلی ترین معیار آن انتخاب رنگ رژ لب می باشد. همه رژلب ها با هر کیفیتی می توانند در رنگ های بسیار متنوعی موجود باشند. حتی ممکن است گاهی تنوع رنگ در محصولات بی کیفیت بیشتر هم باشد. پس تنها تنوع رنگ  نمی توند معیار اصلی برای انتخاب یک رژلب باشد. تنوع رنگ تنها یک امتیاز برای رژلب و برند ویژه آن است. پس برای انتخاب یک رژلب مناسب باید معیارهای دیگری را نیز مد نظر قرار داد.

یکی از معیارهای انتخاب رژ لب رنگ پوست است

اگر پوست صورتتان نسبتا تیره می باشد بهتر است از رژهای قرمز تیره، بنفش و گوجه ای براق استفاده کنید،
اگر رنگ پوستتان روشن تر است از رژهای قهوه ای روشن و آجری مایل به صورتی استفاده کنید،
اگر رنگ پوست صورت شما گرم است از رژهای پایه رنگ نارنجی استفاده کنید،
و در صورتی که رنگ پوستتان حالت سرد و روشن دارد از رژ لب پایه رنگ آبی استفاده کنید.

ترکیب رنگ را فراموش نکنید

ترکیب کردن رنگ‌ها، هم یک سرگرمی است و هم راهی برای به دست آوردن رنگ دلخواه خود. رنگ‌های مواد آرایشی را هم میتوان با هم مخلوط نمود و یک رنگ جدید خلق نمود؛ اگر دقت کرده ‌باشید آرایشگران حرفه‌ای هم هیچگاه از یک رنگ رژ استفاده نمی ‌کنند و به همین دلیل است که نتیجه نهایی کارشان متفاوت و زیبا می شود.

لب‌هایی با رنگ غیر یکنواخت: اگر سراغ رنگ‌های تیره می‌روید قسمت داخلی لب پایین را صورتی کنید یا یک لب را رنگ روشن بزنید و لب دیگر را تیره. شما می‌ توانید با این روش رنگ‌ طبیعی لب‌ های خودتان را هم بپوشانید و هم در صورت تمایل آن را برجسته‌ تر کنید. یعنی از یک رنگ ملایم برای لب کمرنگ‌ تر استفاده کنید و رنگ تیره‌ تر برای قسمت دیگر لب. برای پوشاندن این حالت اول روی قسمت کمرنگ‌ تر لب به عنوان پایه کمی رنگ تیره بزنید و بعد رژلب همیشگی را استفاده کنید.

موقعیت های رسمی و غیر صمیمی

اگر قرار است به جایی بروید که در آن مجبورید شئونات خاصی را رعایت نمایید (مانند محل کار، دانشگاه و…)، بهتر است از آرایش بسیار ملایمی استفاده کنید که در آن، رنگ رژلبتان روشن باشد. رنگ هایی مانند صورتی، گلهبی و رنگ طبیعی لب، باعث می شوند آرایش ملایم و باکلاسی داشته باشید که کاملا هم مناسب باشد.

آرایش روزانه

معمولا خانم ها تمایل دارند که رنگی را برای آرایش روزانه خود استفاده کنند که باعث شود رنگ و روی چهره شان شاداب و زیبا به نظر برسد. رنگ هایی که باید انتخاب کنید، می تواند کمی تناژ تیره تری به خود بگیرد مانند قرمز – صورتی و رژلب هایی با تناژ رنگ بنفش که واقعا برای آرایش روزانه شیک هستند، اما نباید رنگ رژلبتان تیره و بولد باشد.

آرایش ملایم برای روزهای گردش و تفریح

در این زمان ها هم باید کاملا شیک باشید، برای موقعیت های صمیمی و دوستانه که به بیرون از منزل می روید و دوست دارید آرایش لایت و با کلاسی داشته باشید، یک رژلب با رنگ طبیعی لب های خودتان بزنید و روی آن، یک برق لب! این فوق العاده است، امتحانش کنید.

رنگ لباس ساده و یکنواخت

اگر معمولا عادت دارید که لباس هایی با رنگ تیره و خنثی بپوشید، مانند طوسی، مشکی، خاکستری و…، در این صورت یک ترفند برای باکلاس شدن آرایش، استفاده از یک رژلب بولد مانند رنگ قرمز، نارنجی یا صورتی است.

پاییز و زمستان

برای فصل پاییز و زمستان، بهتر است از رنگ های گرم استفاده کنید تا صورتتان را باکلاس جلوه دهد. هرچیزی باید متناسب با حال و هوایی که در آن هستید، انتخاب شود و به همین خاطر اصلا مناسب نیست که مثلا در فصل زمستان و با لباس های گرم زمستانی، رژلب روشن و صورتی بزنید. رژلبی که در آن رنگ نارنجی دیده شود، خیلی عالی و باکلاس است.

آرایش مهمانی

برای آرایش مهمانی، دستتان باز است که هر رنگی که دوست دارید را انتخاب کنید اما باید به یک نکته توجه و دقت داشته باشید تا آرایش صورتتان، همان طور که می خواهید باکلاس و زیبا باشد و آن اینکه، حتما باید بین سبک آرایش چشم و آرایش لب، تناسب وجود داشته باشد. مثلا رنگ تیره رژلب را با آرایش چشم روشن و آرایش چشم اسموکی و دودی (تیره) را با رژلب روشن همراه کنید.

آیا باید رنگ رژ را با رنگ مو هماهنگ کرد؟

در صورتی که رنگ موی شما بلوند طبیعی است و رنگ پوست پریده‌ای دارید، بهتر است از رژ لب‌ هایی به رنگ هلویی یا گیلاسی استفاده کنید، اما اگر رنگ‌پریده نیستید و رنگ پوستتان تیره‌تر است می‌توانید از قرمز تیره یا بنفش پررنگ هم استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *